„Noc Muzeów” w Gminie Dębica

Ekspozycja historyczno – dydaktyczna przy Górze Śmierci po raz kolejny zorganizowała „Noc Muzeów”. W dniu 29 maja od 18.00-24.00, ekspozycja udostępniła wszystkim chętnym całkowicie za darmo swoje stałe wystawy w baraku żołnierskim i baraku więźniarskim.


Atrakcją tegorocznej edycji było otwarcie nowej wystawy czasowej: „Życie Żołnierza Polskiego w świetle korespondencji prowadzonej z obozów jenieckich”.

Gości powitał Marian Matkowski – opiekun ekspozycji historycznej przy Górze Śmierci i przedstawił rys historyczny wystawy, którą można obecnie oglądać. Eksponaty na wystawę dostarczył Sebastian Zaborniak, mieszkaniec Paszczyny, który od dawna interesuje się tematyką II wojny światowej.
Jest w posiadaniu zdjęć, znaczków, druków, korespondencji z tego okresu. Wszystkie te zbiory udostępnił na potrzeby wystawy, aby jak najwięcej osób mogło je zobaczyć. Te pamiątki próbuje zdobyć w różny sposób.

Wystawę czasową „Życie Żołnierza Polskiego w świetle korespondencji prowadzonej z obozów jenieckich” można oglądać do jesieni tego roku.

Comments are closed.