Plener Artystyczny „Mistrza i Ucznia” pod tytułem „Pejzaż Dziedziczony”

Muzeum Regionalne w Dębicy, Galeria Sztuki MOK w Dębicy oraz Miasto Dębica zaprosiły miłośników sztuki i natury na Plener Artystyczny „Mistrza i Ucznia”.Wydarzenie, zatytułowane „Pejzaż dziedziczony” zgromadziło 32 uczestników, którzy przez trzy dni tworzyli swoje dzieła w malowniczych zakątkach naszego regionu.

Artyści, zarówno młodzież, jak też dorośli, mieli okazję czerpać inspiracje z lokalnych krajobrazów oraz dzielić się swoimi doświadczeniami podczas warsztatów i dyskusji.

W sobotę artyści malowali w rejonie ul. Gajowej, w okolicy Kapliczki Panków, z piękną panoramą na Gumniska, Latoszyn i Dębicę.

Mistrzami, którzy mogli zaprosić swoich uczniów byli m.in. Ryszard Kucab – kierownik Galerii Sztuki MOK oraz Roman Przewoźnik – nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej Nr 3 w Dębicy.

Roman Przewoźnik zaprosił nie tylko swoich uczniów, ale także gości.

Tomasz Czapla zapowiada, że plener malarski jest częścią wieloetapowego projektu.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu Muzeum Regionalnego w Dębicy „Kulturowe DeeNA”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Narodowego Centrum Kultury: „Kultura – Interwencje. Edycja 2024”.

Comments are closed.