Powiatowy Spływ Kajakowy

Blisko 150 kajakarzy wzięło udział w Spływie Kajakowym po rzece Wisłoka. Imprezę zorganizowali wspólnie: Powiat Dębicki, Miasto Dębica oraz Gmina Dębica.

 

Powiatowy Spływ Kajakowy na stałe już wpisał się w kalendarz imprez sportowych organizowanych w naszym regionie. W tym roku pomimo krótszej trasy, frekwencja była dużo wyższa niż zakładali organizatorzy. Największą grupę uczestników stanowili wioślarze
z Mielca, którzy płynęli czterdziestoma kajakami.

Jak podkreślali organizatorzy nowa trasa została sprawdzona i dokładnie przeanalizowana pod względem bezpieczeństwa. Każda rzeka jest jednak nieprzewidywalna, mogą występować kamienie, konary i spłycenia, koryto rzeki często zmienia się, dlatego uczestnicy powinni być odpowiednio przygotowani, ostrożni i skoncentrowani, a nad ich bezpieczeństwem przez cały czas spływu czuwali ratownicy oraz strażacy.

Wielu uczestników brało udział w tej imprezie po raz pierwszy. Niektórzy – jak podkreślali w rozmowie z reporterami Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR – nigdy wcześniej nawet nie płynęli kajakiem i dla nich była to wyjątkowo ekscytująca przygoda. Jednak sporą grupę stanowiły osoby, które od wielu lat cyklicznie uczestniczą w Powiatowym Spływie Kajakowym po rzece Wisłoka. Między innymi Stanisław Rokosz – Wójt Gminy Dębica, jeden z pomysłodawców tego przedsięwzięcia – w tym roku popłynął już po raz szesnasty.

Powiatowy Spływ Kajakowy to kolejny doskonały pomysł na integrację mieszkańców całego powiatu dębickiego, promocja zdrowego aktywnego trybu życia i możliwość wspólnego spędzenia wolnego czasu w gronie przyjaciół i znajomych. Spływ jest także okazją do zwiedzania oraz podziwiania pięknych i malowniczych terenów naszego regionu. Niektórzy już nie mogą doczekać się kolejnego, tym razem Jubileuszowego Spływu Kajakowego za rok… Zatem za nami kolejna udana impreza w naszym powiecie. Wszyscy wioślarze bezpiecznie dopłynęli do mety w Pustkowie Wsi i zgodnie podkreślali, że chętnie wezmą udział w Jubileuszowym Powiatowym Spływie Kajakowym w 2020 roku.

Comments are closed.