„Sprzątanie Świata” w powiecie dębickim

Kilkuset młodych ludzi ze szkół w powiecie dębickim wzięło udział w „Akcji Sprzątania Świata 2019”. Jest to już czternasta edycja tego proekologicznego przedsięwzięcia.

 

Wielkie sprzątanie zorganizowali wspólnie Powiat Dębicki oraz Nadleśnictwo Dębica.Tym razem akcja realizowana była pod hasłem: „Ład i porządek w lasach powiatu dębickiego”. Organizatorzy zapewnili uczestnikom akcji transport, rękawice i worki na śmieci. Młodzież coraz częściej chce w tego typu akcjach uczestniczyć.

Każda grupa usuwała odpadki z innego, wskazanego przez leśniczych rejonu. Nie ma co ukrywać, ludzie dalej śmiecą, odpadki, butelki znajdują się szczególnie przy drogach. Natomiast fragmenty lasu, które wysprzątała młodzież są czyste i przyroda ma okazję do tego, żeby pokazać swoje piękno. Realizując materiał z akcji spotkaliśmy grzybiarzy, którzy wyszli z lasu z pięknymi okazami. Sprzątanie powiatowych lasów trwało dwa dni.Wszystkie ekipy, po wytężonej pracy, mogły odpocząć i posilić się kiełbaskami przy wspólnych ogniskach.

Comments are closed.