„Święto Pieroga 2023 w Gminie Dębica“

Kilkanaście rodzajów farszu, na słodko i wytrawnie, z nietypowymi dodatkami do mąki, aby miały różnorodny wygląd, małe oraz duże, ale wszystkie niezwykle smaczne  – sztandarowa impreza Gminy Dębica  – „Święto Pieroga“ po raz trzynasty odbyła się w Pustkowie. Do stoisk, gdzie przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich prezentowały swoje potrawy ustawiały się kolejki smakoszy… 🙂

Pomysłodawczynią tej imprezy jest Maria Mączka – sołtyska Pustkowa.

Imprezę jak zwykle z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru poprowadził Marcin Ciszek – dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica.

Komisja, której przewodniczącym był wójt Stanisław Rokosz degustowała i oceniała pierogi oraz mierzyła linijką, który pieróg jest najmniejszy, a który największy 🙂 . Wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich bardzo sumiennie przygotowywały się do tego wydarzenia i ulepiły po 1000 pierogów.

Smakosze pierogów w naszym regionie z pewnością nie mogli narzekać 🙂 .

Każdy mógł wybierać pomiędzy przeróżnymi gatunkami, smakami i wielkościami tych przepysznych potraw  🙂 .

…a zdecydowanie było warto „oddać się rozkoszom kulinarnym“.

Niektórzy już nie mogą doczekać się kolejnego „Święta Pieroga“ w Gminie Dębica, ale jak zapewniali reporterów Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR włodarze Gminy oraz sołtyska Pustkowa kolejna edycja tego wydarzenia na pewno odbędzie się w 2024 roku 🙂 .

Comments are closed.