„Trzeba podnieść wynagrodzenia dla egzaminatorów WORD, ale też kompleksowo zająć się tym problemem” – uważa przewodniczący Stefan Bieszczad

Konflikt w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Rzeszowie trwa już ponad dwa lata.

Egzaminatorzy domagają się wyższego wynagrodzenia.Podczas ostatniej Sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego głosowano nad „projektem uchwały w sprawie określenia warunków zatrudnienia egzaminatorów”.

Na ten temat wywiązała się bardzo burzliwa dyskusja radnych oraz obecnych na Sesji dyrektorów Ośrodków Szkolenia i przedstawicieli pracowników domagających się podwyżek.

W dyskusji głos zabrał także, reprezentujący nasz region  Stefan Bieszczad – przewodniczący Komisji Gospodarki i Infrastruktury Sejmiku Województwa Podkarpackiego, który uważa, że zdecydowanie należy zadbać o uczciwe wynagrodzenie dla egzaminatorów i podjąć taką uchwałę jak najszybciej, ale w przyszłości radni powinni ponownie zająć się tym tematem po dogłębnej analizie ekonomicznej tego problemu.

Podczas ostatniej Sesji Sejmiku radny Stefan Bieszczad powiedział, że należy zwrócić szczególną uwagę na sam projekt tej uchwały, ponieważ osoby, które ją przygotowywały „nie wsłuchały się w głos tej grupy zawodowej” i zdaniem radnego nie potraktowały opinii związkowców „po partnersku”.

W trakcie Sesji radny Stefan Bieszczad zwracał szczególną uwagę na konieczność powrócenia do dyskusji w tej sprawie podczas obrad Sejmiku Wojewódzkiego w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Na ten temat wywiązała się długa polemika z udziałem radnych oraz przedstawicieli zainteresowanych podwyżkami pracowników i obecnych na Sali pracodawców.

Ostatecznie Radni większością głosów podjęli uchwałę w sprawie warunków wynagrodzenia egzaminatorów zatrudnionych w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego Województwa Podkarpackiego, ale marszałek Władysław Ortyl zgodził się z wnioskiem przewodniczącego Stefana Bieszczada i zadeklarował konieczność powrotu do dyskusji na ten temat na jednej z kolejnych Sesji Semiku Województwa Podkarpackiego jeszcze w tym roku.

Do tematu powrócimy na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.Comments are closed.