WYBORY MISS i MISTERA POLSKI PODKARPACIA 2019

W Sali Widowiskowej Wehikuł Czasu w Resorcie GRAND Chotowa już po raz czwarty odbyły się wybory najładniejszej dziewczyny województwa podkarpackiego. Zainteresowanie konkursem z roku na rok jest coraz większe. Organizatorzy podczas castingu spośród ponad 100 zgłoszeń do finału wybrali 9 dziewcząt które, rywalizowały o tytuł Miss Polski Podkarpacia 2019.

 

Finalistki do Uroczystej Gali przygotowywały się przez kilka tygodni, ćwicząc między innymi choreografię, aby jak najlepiej zaprezentować się na scenie przed jurorami i publicznością. Jak wyglądała praca z finalistkami- o to między innymi zapytaliśmy Gabrielę Kuklę – przewodniczącą Jury i właścicielkę Agencji Modelek „Gabriela Models”.

Wszystkie dziewczyny biorące udział w konkursie wspierali rodzice i przyjaciele obecni podczas Gali Finałowej w Sali Wehikuł Czasu. Finalistki konkursu w rozmowie z naszymi reporterami podkreślały, że nie odczuwały rywalizacji pomiędzy sobą, przez cały czas wzajemnie wspierały się, chociaż każda z nich marzyła o tym, aby otrzymać koronę najpiękniejszej dziewczyny Podkarpacia roku 2019.

Wygląd, wdzięk oraz prezencje kandydatek do tytułu Miss, oceniało jury – gospodarze i organizatorzy konkursu, a także Klaudia Pustkowska Miss Podkarpacia 2018 oraz Mister Polski. Zapytaliśmy także partnerów konkursu zasiadających w jury : jaka według nich powinna być Miss Podkarpacia 2019? Podczas Gali Finałowej kandydatki do tytułu Miss Podkarpacia prezentowały się publiczności
i jurorom w strojach casualowych, bieliźnie, kreacjach wieczorowych oraz sukniach ślubnych.

Tegoroczna Gala Finałowa zdaniem gości i dziennikarzy była oryginalniejsza i jeszcze bardziej widowiskowa niż w roku ubiegłym. To efekt kilkumiesięcznej pracy całego zespołu przygotowującego podkarpacki konkurs piękności. Gospodarze i partnerzy konkursu byli pod wrażeniem efektu finalnego i podkreślali nie tylko urodę dziewcząt, ale także profesjonalizm organizatorów tego przedsięwzięcia.

Ostatecznie pod burzliwych naradach spośród uczestniczących w konkursie pięknych dziewcząt, jurorzy wybrali najpiękniejsze panie naszego województwa roku 2019. Drugą wicemiss Podkarpacia została Karolina Szplitt, która odebrała także tytuł Miss Internautów. Natomiast tytuł pierwszej wicemiss Podkarpacia roku 2019 jurorzy przyznali Marcie Machnik.

Najpiękniejszą dziewczyną naszego województwa roku 2019 została mieszkanka Krosna, Marcelina Jaumień. Miss Podkarpacia na co dzień uczęszcza do liceum o profilu humanistyczno-prawniczym. Najładniejsza dziewczyna województwa podkarpackiego po ogłoszeniu wyników nie ukrywała. Wzruszenia nie ukrywali również rodzice nowowybranej Miss Podkarpacia 2019. W rozmowie
z reporterami Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR podkreślali, że są bardzo szczęśliwi i zadowoleni z sukcesu córki oraz, że nie spodziewali się takiego werdyktu jurorów.

Podczas Finałowej Gali przyznano również tytuły komplementarne. Miss Publiczności została wybrana dębiczanka Żaneta Krasoń. Konkurs Miss Podkarpacia to oficjalny konkurs na licencji Miss Polski. Miss Podkarpacia 2019 oraz wicemiss, a także dziewczęta które otrzymały tytuły komplementarne zakwalifikowały się automatycznie do kolejnego etapu Miss Polski 2019. Dodatkowo jury przyznało zielone karty Malwinie Kurzawa oraz Karolinie Stafa.

Najładniejsze dziewczyny Podkarpacia roku 2019 otrzymały bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów
i sponsorów konkursu. Wszyscy mamy nadzieję , że wśród wybranych podczas tej imprezy najpiękniejszych kobiet naszego regionu znajdzie się ta, która zdobędzie tytuł Miss Polski 2019. Zatem trzymajmy kciuki za naszą Miss i dziewczyny z Podkarpacia w kolejnym etapie wyborów Miss Polski 2019.

Comments are closed.